Dobry sługa Boży Serafin Kaszuba

Ktokolwiek spośród nas od czasu do czasu natrafia na swojej drodze tyle niedogodności, że zdołamy się w nich zagubić. Nieraz gubimy sami siebie, zapominamy jacy jesteśmy, widzimy dookoła naprawdę dużo przykrych rzeczy, które dzieją się jakiegokolwiek dnia, że przestajemy widzieć sens. Akurat wtedy chcemy kogoś, kto potrafi nam wskazać nadzieję, kto dzięki swojemu przeznaczeniu przedstawia nam, iż na końcu naszej drogi to wszystko nabierze sensu. Gdy pragniemy właśnie takiego natchnienia należałoby przybliżyć sobie życiorys zacnego sługi Bożego Serafina Kaszuba. Mężczyzna o wielkim sercu, wytrwałości, a przede wszystkim wielkiej chęci pomagania innym oraz zachęcenia modlitwą bądź podniesienia na duchu wszystkich w potrzebie. Jego żywot jest naprawdę godny przeczytania, by przypomnieć sobie, iż takie osoby naprawdę żyli a my umiemy się dziś na nich wzorować.

Wytrwała wiara

Poważny sługa Boży Serafin Kaszuba, dokładnie takie imię zostało mu nadane w 2017r. Dzięki wszystkich bohaterskim czynom, jakich przeprowadził za życia. Dzięki niezachwianej wierze i trwałej pomocy wiernym. Niełatwo jest nam uwierzyć w to, iż człowiek taki właściwie chodził po tej ziemi, ktoś tak głęboko oddany Bogu. Na witrynie internetowej przypisanej jego osobie odkryjemy:

 • życiorys,
 • potwierdzenie ludzi, którzy mieli możliwość go poznać,
 • modlitwy,
 • słowa i kazania,
 • myśli,
 • nagrania z przypomnieniami o Serafinie Kaszubie,
 • przyjaciele,
 • możliwość powierzenia ofiary pieniężnej, by osoba tego zacnego sługi Bożego była wyjątkowo znana.

Człowiek, który przeżył wojnę, który wiele razy prawie zginął, który był śledzony przez instytucje, skazany za rzeczy, których nie popełnił, skazany tylko dlatego, że potrzebował głosić słowo Boże. Tułałsię z miejsca na miejsce, tak żeby w pewnym okresie zostać bezdomnym, przez mnóstwo swoich ostatnich lat istnienia nie miał stałego zameldowania. Chodził i głosił oraz wspierał tych co cierpieli mimo wielkiego własnego bólu, który miał na własnych barkach. Mimo tych wszystkich problemów, które musiał pokonywać każdego dnia, wszyscy wspominają go jako osobę, od której dominowała duża przyjemność życia. Również był wyjątkowo ubogi, jednak wcale go to nie interesowało. Spożywał wtedy co oddali mu ludzie, jedyne pieniądze jakie miał dawał na bilety autobusowe, żeby dojeżdżać do różnych miast oraz propagować swoją wiarę i wiarę w doskonalsze jutro. Jednym z wielu bohaterskich czynów, był fakt, że biorac udzial w niejednych wysiedleniach Polaków, zawsze mówil, że chociaż dwie osoby pozostały on będzie trzecią. Przenigdy nie opuścił nikogo kto mógłby wymagać oparcia duchowego. Nieważne było dla niego jaka kara może go spotkać, otarł się o śmierć wiele razy, mimo to przenigdy się nie poddał. Nie był zainteresowany dobrami materialnymi, nie zajmowało go to jak wygląda, nie potrzebował podobać się innym. Jedyne na czym mu zależało to kościół, modlitwa i ludzie, chciał ich gromadzić. Dzięki swojej silnej wierze podarował otuchy Polakom, utwierdzał w uznaniu, że to dobro wygra, bez znaczenia jak wiele zła jest dookoła, zło jest tylko przejściowe.

Otwórz się na szczęście

Każdy bez znaczenia w jakiej sytuacji życiowej się znajduje, dobrze by spojrzeć na stronę oddaną czcigodnemu słudze Bożemu Serafinowi Kaszubie. Był to bowie ktoś:

 • otwarty,
 • o pewnej wierze,
 • kompletnie oddany Bogu,
 • ciągle pomagający innym.

Wszyscy z pewnością się zgodzą, iż takich ludzi chcemy wśród nas. Jednak nieraz starczy pamięć o nich. Ułatwia to nam odzyskać nadzieje, wiarę i wytrzymałość. A co więcej powoduje to, że sami wymagamy być szczęśliwszymi ludźmi.

4 Replies to “Dobry sługa Boży Serafin Kaszuba”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*